Řídicí skříně a panely

Řídicí skříně a panely

Protože se v rozvaděčích nachází velké množství vodičů, konektorů a dalších komponent, je nezbytné vše efektivně označit. PARTEX řešení umožňuje označení: vodičů a kabelů, konektorů, ovladačů a komponent. Pro značení tlačítek a vypínačů, výrobních i varovných štítků lze využít gravírované nebo samolepicí štítky.
Popisování kabelů

Kabely se nacházejí v každé řídicí skříni, čím složitější řídící systém, tím větší je jejich hustota. Obvykle máme ve skříních co dělat se stovkami spojů, i když v těch největších můžeme najít na tisíce. Dobrá praxe vyžaduje, abychom označili každý z nich. Jak to udělat? Postup značení kabelů musí probíhat hladce, a proto je nutné zvolit správný systém značení. U Partexu pro sebe najdete vždy nejvhodnější typ návlečky. Můžete použít návlečky s vyměnitelnou etiketou, které můžete namontovat předem a text popisů doplníte v chvíli, která je pro vás nejvhodnější, nebo můžete sáhnout po teplem smršťovací bezhalogenové bužírce, příp. po pouzdrovém profilu odolném vůči UV záření. Dostupných řešení existuje mnohem více, s radostí najdeme to nejlepší pro vaši aplikaci.


Návlečky na kabely

Větší průměr kabelů vstupujících do řídicích skříní umožňuje použít návlečky s velkým polem pro popis. Na takové tabulce lze umístit několik řádek textu, které budou čitelné také z velké vzdálenosti. Návlečky se nejlépe montují na kabelech, také těch zapojených, pomocí pásek vyrobených z plastu nebo nerezové oceli. Tato metoda umožňuje použití jedné velikosti štítku pro kabely s různými průřezy a jediným prvkem, který by měl být přizpůsoben jejich průměru, je stahovací páska. Materiál pásek musí odpovídat materiálu, z něhož je vyroben štítek. Doporučujeme několik řešení, která zaručují krátkou montážní dobu. Můžete použít oblíbená a pohodlná pouzdra montovaná na rukojetích nebo flexibilní štítky montované přímo na kabely. Posledně jmenované jsou dostupné v mnoha velikostech, takže na nich můžete vytisknout několik řádků textu, vložit grafiku nebo umístit čárové kódy nebo QR. Způsobů, jak identifikovat kabely, je mnohem více, s naší pomocí nejdete přesně ty, které potřebujete.


Popisy aparátů

Díly používané v řídicích skříních jsou tak rozdílné, jako funkce, které mají splňovat. Z tohoto důvodu je obtížné standardizovat označení pro přístroje, protože máme často na štítcích rozdílné místo. Se samolepícími štítky společnosti Partex budete mít spoustu volnosti. Náš systém je flexibilní, v závislosti na množství místa, kterým disponujete, můžete určit délku svého štítku, a zařízení jej automaticky zkrátí. Stejně důležitá jako délka je také výška označení, zejména u přístrojů malých rozměrů, proto výška našich štítků začíná již od několika milimetrů. Podle potřeby můžete použít také zesílený, samolepicí tuhý PVC profil nebo modulární systém návleček připojovaných k základnímu profilu.


Popisy svorkovnic (svorek)

Spojení dvou nebo více kabelů uvnitř skříně se obvykle provádí pomocí svorkovnic. Jejich správný popis určuje pořadí připojování a omezuje riziko chyb při servisních pracích. Svorkovnice můžete popsat sami pomocí prázdných návleček a tiskáren a plotterů Partex. Můžeme je pro vás také zhotovit tak, že upravíme vhodnou návlečku podle modelu vaší svorkovnice.


Tovární štítky a tlačítka

Tabulky popisující tlačítka vedou operátora po ručně spouštěných, nejdůležitějších řídicích funkcích. Nedostatečná přehlednost popisu tlačítek může mít vážné důsledky. Tabulky musí být nejen čitelné a estetické, ale což je stejně důležité, také trvalé. Klíčem k výběru materiálu, z něhož budou vyrobeny popisy pod tlačítka a tovární štítky, je určení podmínek, za kterých budou pracovat. Můžete použít tabulky gravírované v laminátu s vysokou mechanickou odolností nebo odolné vůči UV záření, s eloxovaným hliníkem. Výborně se osvědčí velmi trvalý štítek z pěnového polystyrenu, která může fungovat mimo jiné i v olejnatém prostředí, který si můžete rychle a pohodlně sami vyrobit pomocí našich zařízení.


Koncovky kabelů a nástroje

Efektivní umístění kabelů v řídicí skříni vyžaduje použití vhodných nástrojů a příslušenství. Správná volba koncovek používaných na kabelech má klíčový význam pro pozdější fungování instalace. V naší nabídce najdete mimo jiné dutinkové koncovky, koncovky s okem, háčkové nebo vidlicové, s izolací nebo bez. Rozsah dostupných řešení je široký, takže si můžete vybrat to nejlepší pro vaši aplikaci. Nabídka společnosti Partex zahrnuje také nástroje na opracování kabelů, od lisovacích kleští po koncové svorky přes nástroje k stlačování a odřezávání plastových a ocelových pásek, nástroje pro stahování kabelů, až po horkovzdušné pistole na koncovky a teplem smršťovací bužírky.


Informační tabulky

Řídicí skříně mají kromě označení tlačítek často také informační tabulky. Vzhledem k jejich expozici musí být trvalé a čitelné. Můžeme je vyrobit např. gravírováním v laminátu, který se vyznačuje vysokou mechanickou odolností. Alternativním řešením jsou barevné tabulky s trvalým popisem v technologii UV-LED. Podle potřeb mohou být tabulky upevněny samolepicí oboustrannou páskou nebo přinýtované do předem připravených otvorů. V nabídce Partex najdete také zařízení, které vám umožní vyrobit takové tabulky samostatně.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více