Značení rozváděčů

Značení rozváděčů

Rozvaděč se skládá z elektrických zařízení, které spolu s elektrickými přípojkami, přípojnicemi a izolačními prvky slouží k distribuci elektrické energie. Pro zajištění bezpečného provozu musí být všechny součásti rozváděče trvale a čitelně označeny. Náš univerzální označovací systém tvoří: - návlečky na kabely - návlečky na napájecí a řídicí kabely vstupující do rozvaděčů, popisy svorkovnic různých výrobců, značení komponent, například stykačů, relé, kontrolek a tlačítek, výrobní štítky.
Popisy kabelů

Kabely tvoří většinu vybavení rozvaděče, proto musí být jejich označení jednoduché, rychlé a zároveň trvalé a čitelné i po letech. Označování kabelů můžeme rozdělit na označení potenciály nebo označení úplnými adresami. Další rozdělení podle druhu montáže je: návlečky s uzavřeným profilem určené k nasazení před připojením kabelu, a takové, které můžeme nasadit na kabel po jeho připojení nebo nasazení koncovky. V naší nabídce najdete všechna tato řešení, od jednobarevných návleček po teplem smršťovací bužírky.


Popisy kontrolek a tlačítek

Ovládací tlačítka, spínače a kontrolky pro vestavnou montáž lze popsat dvěma způsoby: pomocí hotových rámečků, do kterých vložíme tabulku s popisem, nebo nalepením příslušného štítku přímo na desku nebo dvířka skříně. Takové štítky ve standardních velikostech si můžete zhotovit sami pomocí našich zařízení nebo je objednat u nás s hotovým popisem podle vaší specifikace.


Tovární štítky

Identifikační tabulka montovaná na rozvaděči nebo řídicí skříňce je vizitkou jejího zhotovitele. Může obsahovat kontaktní údaje, jmenovité parametry nebo dodatečné informace, jako např. značka CE, rok výroby apod. Materiál tabulky musí být volen přiměřeně podle pracovních podmínek rozvaděče. Rozvaděče pracující ve velmi obtížných podmínkách musí být popsány kovovými tabulkami gravírovanými laserem. Jiné lze popsat pomocí samolepicích štítků s termotransferovým potiskem nebo štítky s UV potiskem.


Popisy svorkovnic (svorek)

Svorkovnice slouží především k vzájemnému spojení dvou nebo více kabelů. Na trhu je dostupná široká škála řešení od různých dodavatelů. My vyrábíme návlečky, které jsou vhodné pro většinu konektorů předních výrobců. Můžete je popsat pomocí našich univerzálních zařízení nebo objednat u nás s hotovým potiskem podle vlastního uvážení.


Popisy přístrojů

Stykače, relé, ovladače a ostatní komponenty můžete označit pomocí různých samolepicích štítků, potištěných na zařízeních Partex nebo pomocí běžné kancelářské laserové tiskárny.K označování modulárních přístrojů můžete použít umělohmotné štítky ve standardních velikostech nebo gravírované tabulky přizpůsobené šířce modulů.


Návlečky na kabely

Napájecí a řídicí kabely vstupující do rozváděčů mohou být označeny adresami nebo značkami KKS. Systém KKS je unikátní metodou kódování dat, určenou pro elektrárny a kombinované elektrárny. Obě metody vyžadují krátký popis, oblast tisku musí být proto dostatečně velká, aby se do ní vešlo značné množství informací. Část dat může být prezentována ve formě QR kódu, který pak lze přečíst pomocí skeneru nebo chytrého telefonu.


Ochrana kabelů před poškozením

Ochrana kabelů před poškozením

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více