Fotovoltaika

Fotovoltaika

Nabízíme komplexních řešení pro identifikaci solárních elektráren vystaveným neustálému působení přímého slunečního světla, vody a výkyvům teplot. Mezi naše výrobky určené pro toto odvětví patří: UV odolné značení vodičů a kabelů, značení vekovních PV invertorů, samolepicí štítky odolné vůči vysokým a nízkým teplotám, silné stahovací pásky pro spojování kabelů, PV koncovky na kabely a příslušné nářadí.
Návlečky na invertory PV

Měniče jsou vyrobeny se stupněm krytí IP65, a to znamená, že jsou přizpůsobeny k práci „pod širým nebem“. Prověřeným výrobkem pro jejich popis jsou flexibilní pěnové štítky o tloušťce 0,8 mm. Povrch invertoru není dokonale plochý, a proto nesmí být materiál tabulky příliš tuhý. Termotransferový tisk zaručuje trvanlivost a čitelnost popisu po velmi dlouhou dobu. Na štítku může být umístěno číslo zařízení, libovolná grafiku, např. logo investora, EAN nebo QR kód.


Krimpovací kleště na solární kolektory

V naší nabídce nářadí najdete speciální krimpovací kleště určené pro solární konektory. Kleště mají ráčnový mechanismus a slouží k lisování svorek solárních konektorů MC3 a MC4 pro kabely o průřezu 2.5 - 6.0 mm².


Návlečky na kabely pro solární systémy

Fotovoltaická instalace je dlouhodobou investicí, předpokládaná životnost je stanovena průměrně na 25 let. Popis kabelů vzájemně spojujících PV panely musí být odolný proti ultrafialovému záření, plísním, vodě a stárnutí materiálu, z kterého je vyroben. Pokud nemáte tiskárnu návleček, můžete si u nás objednat návlečky s hotovým potiskem, vyrobeným technologií UV-LED. Takové návlečky budou čitelné po mnoho let.


Samolepicí štítky odolné vůči vysokým teplotám

Teoretické mezní hodnoty teplot pro solární panely se mohou pohybovat v rozmezí od -70°C do 120°C. Štítky Partex slouží k označování solárních panelů, po nalepení na jejich vnitřní stranu vydrží až 150°C. Libovolný popis můžete zhotovit na místě naší termotransferovou tiskárnou nebo objednat zhotovení štítků u nás.


PKB-EC Stahovací pásky s klipem

Stahovací pásky se samojistícím klipem, který lze nacvaknout na okraj hrany až 1 až 3mm. Ideální řešení pro aplikace, kde nelze vytvořit otvor pro uchycení pásku nebo z důvodů vysokých teplot použít samolepicí prvek. Je ideální pro upínání kabelových svazků na fotovoltaických panelech, ale i v autmobilovém, potravinářském a energetickém průmyslu.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více