Označení transformátorů

Označení transformátorů

Blokové a síťové transformátory jsou obvykle vystaveny extrémním podmínkám. Proto se všechny součásti používané při jejich výrobě musí vyznačovat spolehlivostí a vyjímečnou trvanlivostí. Vybraná řešení Partex jsou - odolné nerezové výrobní štítky, embosované nerezové návlečky, předtištěné nerezové návlečky a stahovací pásky z nerezové oceli AISI 316.
Tovární štítky transformátorů

Výrobní štítek je jako vizitka firmy. Jmenovité parametry a další informace, které jsou na něm uvedeny, musí zůstat čitelné po celou dobu životnosti zařízení. Námi používaná technologie laserového gravírování a plnobarevného tisku UV-LED zaručuje ve spojení s atestovanými materiály:- odolnost proti ultrafialovému záření- odolnost vůči povětrnostním vlivům- odolnost proti otěru- možnost nanesení libovolné grafiky, loga firmy, obrázku nebo blokového diagramu.Tabulku lze navrhnout pomocí našeho webu nebo nám můžete zaslat její projekt ve formátu dwg, dxf, doc nebo cdr. Hotový výrobek jsme schopni dodat i do 24 hodin!


Označování kabelů a trubek

Označovací materiál určený k identifikaci transformátorových kabelů a trubek se musí vyznačovat:- odolností vůči nízkým a vysokým teplotám- odolností vůči vlhkosti a UV záření- odolností vůči syntetickému, minerálnímu a silikonovému oleji a esterům. Ocelové návlečky, které vyrábíme, jsou zhotoveny z austenitické kyselinovzdorné nerezové oceli AISI 316 L, odpovídající SS 2347 nebo EN 1.4404. Takový druh oceli obsahuje min. 17% chromu, 11% niklu a 2 % molybdenu. Provozní teplota návleček vyrobených z AISI 316 L je více než 500 °C.


Upevnění kabelů a trubek

Pokud je hmotnost kabelů nebo trubic vzájemně spojených nebo upevněných k dílům transformátoru přesahuje několik desítek kilogramů, je použití běžné plastové pásky nedostatečné. Dedikovaným řešením jsou zde ocelové spony, vyrobené z kyselinovzdorné nerezové oceli AISI 316L. Mají kuličkový zámek, který trvale blokuje sponu. Jejich pevnost tahu je až 1335 N. Pokud jsou vzájemně spojované prvky tvrdé nebo očekáváte potenciální napětí, které by mohlo poškodit izolaci - použijte ocelové pružinové spony. Napnutí spony zde udržuje pružina, která je součástí spony.


Popisy řídicích obvodů

Návlečky na vodiče, které standardně vyrábíme, mohou pracovat při teplotách od -40 do +90°C. Speciální návlečky z řady ProSleeve mají zvýšenou odolnost vůči okolní teplotě a mohou se trvale používat v teplotním rozmezí od -55 až do +225°C. Označení kabelů pomocí oválných profilů nebo teplem smršťovacích bužírek nezabere ve skříňkách a schránkách mnoho místa, protože tyto výrobky jsou dostupné v mnoha velikostech a správně volené přiléhají úplně k povrchu kabelu.


Opracování transformátorových kabelů

Naše nabídka zahrnuje také úplnou řadu koncovek měděných trubek na kabely o průřezu 6 - 400 mm². Koncovky jsou vyrobeny z bezešvé měděné trubky s vysokou vodivostí. Galvanicky nanesený cín zvyšuje odolnost proti korozi. Snadné vložení odizolovaného vodiče zaručuje drážka ve tvaru zvonu. Každá koncovka má kontrolní průzor, aby bylo zaručeno plné zavedení vodiče před zalisováním. Naši standardní výrobu v tomto oboru tvoří: - koncovky trubek - koncovky trubek úhlové - koncovky trubek spojovací.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více