Stroje

Stroje

Srdcem každého výrobního závodu jsou stroje, které mohou pracovat ve velmi náročném prostředí. Systém označování z kyselinovzdorné nerezové oceli AISI 316L se osvědčí při extrémně vysokých teplotách, podobně jako nerezové a hliníkové identifikační štítky. Pro hydraulické systémy doporučujeme flexibilní pásky, odolné proti mazivům a oleji. Pro identifikaci řídicích obvodů máme pouzdra s integrovanou kapsou na štítek.
Hydraulika

Hydraulický systém každého průmyslového stroje je nutné přesně a trvanlivě popsat. Pracovní prostředí hydraulických hadic je specifické a velmi náročné. Jedná se především o hydraulický olej a vysoké teploty, takže návlečky doporučované pro hydraulická zařízení tvoří komplexní systém z nerezové oceli AISI 316L a flexibilní plastové návlečky, jejichž nepopiratelnou výhodou je velká plocha pro tisk.


Řídicí obvody

Každé automatické zařízení dnes vyžaduje ovládání. Rychlá a přesná identifikace je základ. V případě havárie nebo závady identifikace příslušného okruhu nesmí zabrat příliš mnoho času. Popisy v průmyslových strojích nesmí být přímo vystaveny pracovnímu prostředí, proto jsou v tomto případě dokonalým řešením návlečky s kapsou na etiketu. Návlečky výborně leží na kabelech a jejich popis je dodatečně zajištěný. U kabelové návlečky s kapsou je dodatečnou výhodou jednoduchá a rychlá montáž. Samotnou návlečku pak lze umístit v libovolném okamžiku nebo vyměnit za jinou.


Upevnění kabelů a trubek

Čím větší jsou stroje, čím víc jsou složitější a technologicky pokročilé, tím více kabelů a trubek obsahují. Pro řádné a spolehlivé fungování strojů je nutný pořádek, trvanlivost a spolehlivost zařízení. Všechna potrubí a kabely musí být řádně zajištěny. Trvanlivost instalace zajišťují pevné, ocelové stahovací pásky, které díky potahovanému povrchu nepoškodí žádný sousední prvek. Při trochu menší zátěži se výborně osvědčují také plastové pásky. Výborným doplňkem systému upevnění kabelů a potrubí pomocí pásků jsou ocelové příchytky s otvory na šrouby.


Tabulky a štítky

Každý průmyslový stroj musí být opatřen výrobním štítkem. Vyžaduje to řada směrnic, nařízení a vyhlášek. Tabulka musí obsahovat určité údaje: základní, rozšířené, někdy QR kód. Ocelové a hliníkové tabulky jsou určeny mimo jiné právě pro takové úkoly. Jsou trvalé, čitelné, odolné vůči vnějším faktorům (teplota, plyny, oleje), mají různé možnosti upevnění. Na jejich povrchu můžete umístit data všeho druhu: alfanumerické kódy, grafiku, tabulky. Intuitivní platforma pro objednávání Partex umožňuje navrhnout, objednat a dodat tabulky již do 24 hodin.


Pneumatika

Technologicky pokročilé průmyslové stroje obsahují různé systémy: mechanické, automatické, hydraulické a pneumatické. Také pro ty posledně jmenované máme speciální metody značení. Na pneumatické kabely a hadice se výborně hodí bezhalogenový, samozhášivý profil přizpůsobený jejich standardním průměrům, který splňuje požadavky normy UL94-V0. Stejná kritéria splňuje návlečka s kapsou, která se montuje pomocí pásku, takže není omezen průměrem kabelu. Lze jej také namontovat nebo vyměnit v libovolném okamžiku.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více