Kabelové svazky

Kabelové svazky

Kabely vedené v kabelových žlabech mohou být vzájemně svázány a upevněny ve žlabech použitím nerezových pásek, potahovaných nerezových pásek nebo nylonových plastových pásek. Řádné upevnění je zvláště důležité při kladení kabelů ve žlabech ve svislém směru. K popisu trasy lze použít etikety a barevné štítky s požadovanou informací.
Upevnění kabelů v kabelovém korytu

Napájecí a řídicí kabely se v kabelových trasách upevňují pomocí speciálních spon, které se připevňují k otvorům koryt. Pevnost v tahu takové spony je 55 kg. Pokud potřebujete spolehlivější řešení, hmotnost kabelů je vyšší nebo je upevňujete v trasách, které probíhají ve svislém směru, použijte ocelové spony s pevným kuličkovým zámkem. Tyto spony jsou vyrobeny z kyselinovzdorné nerezové oceli AISI 316 L, odolné proti ohni, UV, soli a korozi. Jejich minimální pevnost v tahu je až 1335 N. Navíc mohou být kvůli rozlišení obvodů potaženy vrstvou polyesteru černé nebo červené barvy. Vnější vrstva polyesteru a jemně zaoblené hrany chrání kabel proti poškození.


Spínání kabelů v kabelových trasách

Kabely vedené v kabelových trasách mohou být vzájemně spojeny dvojím způsobem: natrvalo pomocí jednorázových stahovacích pásek vyrobených z plastu nebo kovu a nebo pomocí otevíratelných pásek: kovových, plastových nebo na suchý zip. Druhá metoda vám v budoucnu umožní přidat další kabely pro případ rozšíření sítě. Další výhodou pásků na suchý zip je jemný materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Měkký a flexibilní suchý zip nepoškodí izolaci lehkých kabelů, jako je např. UTP. Těžké energetické kabely sepněte otvíratelnými ocelovými pásy nebo pásy s kuličkovým zámkem.


Identifikace kabelových tras

Kabelové trasy se obvykle montují pod stropem tak, aby nedocházelo ke kolizi s kancelářským nebo výrobním prostorem. Čitelné popisy, viditelné až patnácti metrů, mohou být natrvalo vygravírovány v různobarevném laminátu nebo vytištěny na samolepícím pěnovém štítku. Obě tato řešení můžete použít na místě pomocí tiskárny nebo gravírovacího stroje Partex. Pokud nemáte čas nebo vhodné vybavení na výrobu trvanlivých štítků, spolehněte se na naše zkušenosti – objednejte si je s hotovým popisem podle vaší specifikace.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více