Identifikace řídicích kabelů a automatiky a kontrolních a měřicích přístrojů

Identifikace řídicích kabelů a automatiky a kontrolních a měřicích přístrojů

Máme rozsáhlé zkušenosti a reference v oboru značení kontrolních a měřicích zařízení v průmyslových objektech, elektrárnách, kombinovaných elektrárnách a hutích. Řešení Partex v tomto rozsahu tvoří: nerezové návlečky PKS, štítky na popis ventilů, ovladačů, čidel a dalších měřicích zařízení, značení rozvaděčů.
Návlečky na řídicí a napájecí kabely

Popis řídicích kabelů může obsahovat:- číslo kabelu podle systému KKS- typ kabelu a jeho průřez- číslo cílového zařízení, také podle KKS. Každé z našich řešení je dostupné v několika velikostech, což umožňuje zadání dalších řádků textu. Můžete v nich uvést další informace, jako je rok uložení kabelu, jméno investora apod.Navrhované materiály pro návlečky jsou:- PVC (termotransferový tisk)- ZEREX - bezhalogenový materiál (potisk viz výše)- kyselinovzdorná nerezová ocel AISI 316L (výrazné lisování)


Popisy kontrolní a měřicí aparatury

Vyhrazenými řešeními pro označování a inventarizaci zařízení v elektrických a energetických objektech jsou samolepící polyesterové nebo plastové štítky a gravírované ocelové a plastové tabulky, které lze nalepit, zavěsit na řetízku nebo připevnit k trubce pomocí speciálního držáku. Popis může obsahovat písmena a čísla, vygenerovaný čárový kód nebo QR kód.


Označování kabelů v systému KKS

KKS (Kraftwerk – Kennzeichen - System) je systém kódování a ukládání dat. Byl vytvořen v reakci na rostoucí složitost systémů a velmi vysoký počet podsestav, zařízení, instalací a technologických systémů existujících v elektrárnách a kombinovaných elektrárnách. Přijetí jednotného systému značení umožňuje efektivní řízení a zpracování dat o všech zařízeních a kabelech pracujících v daném objektu. Číslo KKS může být vyraženo na ocelovém návlečku nebo vytištěno na plastové tabulce. Alternativní formou prezentace dat je QR kód, který obsahuje velké množství dalších informací.


Označování skříněk a schránek v systému KKS

Povrch práškově lakovaných skříní je nerovný, proto musí mít štítek nalepený na takovou nerovnou strukturu odpovídající tloušťku a silné lepidlo. Tabulku lze navíc přinýtovat nebo přišroubovat, čímž se zajistí trvalé spojení s dveřmi skříně. Popis pro vás můžeme vygravírovat v UV-odolném dvouvrstvém laminátu, eloxovaném hliníku nebo nerezové oceli. Pokud si chcete takové popisy vyrobit sami, můžete to udělat na gravírovacím stroji Partex nebo použít pěnové štítky a termotransferovou tiskárnu.


Informační štítky

Informační a výstražné tabule v průmyslu jsou vděčným tématem. Jejich používání je nejčastěji povinnost vyplývající z právních předpisů, zákonů a vnitřních řádů firem nebo institucí. Plnobarevné tabulky jsou vyráběné technologií tisku UV-LED.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více