Železnice

Železnice

Materiály používané při vývoji železniční infrastruktury a výrobě moderních kolejových vozidel musí splňovat přísné normy pro odolnost a požární ochranu. PARTEX nabízí širokou škálu identifikačních řešení, která splňují nejnovější normu pro železnice, EN 45545.
Kabelové svazky v kolejových vozidlech

Norma EN45545 ukládá výrobcům kolejových vozidel používání bezhalogenových materiálů s příslušnými certifikáty. Společnost Partex má ve své nabídce již řadu let teplem smršťovací bužírky a oválné profily vyrobené z bezhalogenového materiálu ZEREX. Také řada ProSleeve obsahuje část produktů určených pro toto odvětví. Mohou se vyrábět jako kontinuální teplem smršťovací bužírky nebo v tzv. "žebříčkové" verzi, která usnadňuje a urychluje umístění návlečky na kabel.


Ovládací skříně a panely v kolejových vozidlech

Ovládací panel je zařízení, z kterého strojvedoucí ovládá práci celé soupravy. Používá k tomu mnoho tlačítek a přepínačů a každý z nich musí být čitelně a trvale podepsán. V elektrických lokomotivách se pro tento účel používají UV-LED tabulky s potiskem nebo pěnové štítky vyrobené z materiálu se zvýšenou odolností vůči teplotě.


Železniční infrastruktura

Železniční infrastruktura se skládá ze stanic a podružných stanic, přívodních vedení a signalizačních zařízení. Každé z těchto míst je vystaveno působení měnících se povětrnostních podmínek. Partex nabízí gravírované tabulky z nerezové oceli nebo eloxovaného hliníku a návlečku s termotransferovým potiskem určené pro kabely. Taková řešení zaručují trvanlivost a čitelnost popisů na dlouhá léta.


Piktogramy

Každý osobní vůz obsahuje spoustu informací určených cestujícím. Prostor pro jízdní kola, zavazadla, značení únikových cest nebo zvláštních míst pro cestující. Tabulky s UV-LED potiskem je ideální produkt pro tento účel. Partex poskytuje služby na základě připraveného projektu s uvedením barev podle palety RAL.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více