Lodě a pobřežní zařízení

Lodě a pobřežní zařízení

Námořní průmysl se vyznačuje velmi obtížnými a proměnlivými povětrnostními podmínkami, ve kterých se musí osvědčit mnoho zařízení. Stejně náročné prostředí a vnější faktory platí pro technologii značení, které musí zůstat trvalé a spolehlivé nezávisle na podmínkách. PARTEX má ve své nabídce výrobky vyrobené z nerezové oceli, odolné vůči extrémním vnějším podmínkám, a trvalá označení s UV potiskem, která se uplatňují na lodích a vrtných plošinách.
Venkovní kabely a trubky

Konstrukce a instalace v odvětví offshore vyžadují servis a modernizaci obvykle u aktivních potrubí. Trvalé a čitelné označení venkovních trubek hraje klíčovou roli při minimalizaci doby potřebné k realizaci činností. Extrudované návlečky a tabulky z nerezové oceli jsou spolehlivým systémem značení kabelů, komponentů a venkovních trubek pro použití ve velmi náročných podmínkách díky odolnosti vůči kyselinám a korozi, v souladu s normou AISI 316L a DIN 17440. Speciálně vyrobené otvory umožňují snadnou montáž ocelovými kabelovými sponami nebo šroubem/nýtem.


Vnitřní instalace

Srdcem lodi, které je neviditelné pro všechny, je velmi rozsáhlá síť elektrických přípojek. Při takovém množství kabelů by bez řádné identifikace nebylo možné efektivně a rychle odstranit poruchy ani provádět modernizaci elektrického zařízení. Partex má řešení, která se osvědčují při výstavbě nových instalací - jako např. návlečky s uzavřeným profilem - a využívají se při změnách a modernizacích - návlečky s otevřeným profilem. Loď je konstrukce, ve které je možnost rychlé evakuace lidí svou povahou omezena. Je proto nesmírně důležité používat atestované bezhalogenové návlečky, které v případě požáru nebudou uvolňovat toxické výpary.


Potrubí

Jednoznačné a správné označení potrubí umožňuje na bezchybnou a rychlou lokalizaci příčiny vadného provozu instalace a pohotové odstranění poruchy. Podle doporučení evropských norem je nutné potrubí označovat barvou, která identifikuje druh přenášeného média, a směrovou šipkou, která udává směr průtoku látky. Gravírované tabulky z vysoce jakostní nerezové oceli odolné vůči UV záření lze umístit na trubce pomocí ocelových úchytů a pásků z plastu nebo kovu.


Piktogramy

Jak pro cestující, tak pro obsluhu je loď obrovským labyrintem chodeb a místností, kde by bylo těžké se bez vhodné a srozumitelné vizuální komunikace pohybovat. Tabulky s UV-LED potiskem mohou být vyrobeny z laminátu, hliníku nebo nerezové oceli, a to znamená, že Partex může dodávat tabulky pro použití na každém místě na lodi, jak uvnitř, tak na vnější palubě.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více