BIO-PVC SNIŽUJE DOPAD KLIMATU

BIO-PVC SNIŽUJE DOPAD KLIMATU

Prostřednictvím strategické práce na udržitelnosti nyní Partex uvádí na trh produkty na bázi Bio-PVC, vyrobené z obnovitelných surovin. To snižuje emise CO2 produktů o 80 %.

Partex vytyčuje udržitelnější budoucnost

Společnost Partex Marking Systems v Gullspångu je předním světovým výrobcem průmyslových systémů značení pro identifikaci vodičů, kabelů, trubek a komponentů. Výroba probíhá v Gullspångu, kde byla společnost před 75 lety založena, a kromě toho působí ve 13 zemích.

Cílevědomá a strategická práce v oblasti udržitelnosti

V posledních letech společnost Partex cílevědomě a strategicky pracovala na stanovení cílů své práce v oblasti udržitelnosti. Tato práce bude pokračovat i v budoucnu.

  • "Začali jsme tím, že jsme zjistili současnou situaci, stanovili si cíle a poté se rozhodli, kam bychom měli zaměřit své úsilí, aby mělo co největší efekt. Jako priorita se ukázalo nalezení alternativního materiálu, který by zajistil budoucnost našich výrobků a zanechal menší klimatickou stopu," vysvětluje Peter Johansson, generální ředitel výrobní společnosti Partex v Gullspångu.

  • "Nikdy nebudeme moci zvolit materiály, které se časem rozpadají nebo mají zhoršující se vlastnosti. Naše značení by mělo plnit svou funkci po dlouhou dobu. Pak je plast z PVC těžko překonatelný," pokračuje Peter.

V roce 2022 provedla společnost Partex společně s firmou Chalmers Industriteknik mimo jiné projekt, jehož cílem bylo najít udržitelnější materiály pro výrobu jejich systému označování. Důležitým požadavkem na případný nový materiál bylo, že kromě toho, že musí být šetrnější k životnímu prostředí, musí být minimálně stejně dobrý jako PVC, které nahrazuje.

Stejné vlastnosti s lepší trvanlivostí

Projekt byl úspěšný a společnost Partex nyní začíná uvádět na trh své výrobky založené na udržitelnějších materiálech. Johan Bengtsson, ředitel pro materiály ve společnosti Chalmers Industriteknik, k tomu říká:


-Je pro nás velkým potěšením, že společnost Partex nyní uvádí na trh výrobky z udržitelnějších surovin, což je výsledek úspěšného společného projektu, který společnost Partex realizovala ve spolupráci s Chalmers University of Technology, RISE a námi, společností Chalmers Industriteknik. Ukazuje to, že společnost Partex myslí svou práci v oblasti udržitelnosti vážně a s uvedením těchto výrobků na trh neotálí z přesvědčivých regulačních nebo obchodních důvodů.

  • "Naše Bio-PVC se vyrábí z obnovitelných surovin, především z tallového oleje z dřevozpracujícího průmyslu," vysvětluje Peter Johansson. Obnovitelná surovina má naprosto stejné vlastnosti jako její fosilní předchůdci. Je natolik podobná, že jsme mohli zachovat naše stávající strojní zařízení, což je jednak udržitelné a jednak šetří peníze nám i zákazníkovi.

Po úplném zavedení změny se dopad výrobků Partex na emise CO2 sníží o 80 %.

Za účelem poskytování služeb na nejvyšší úrovni využíváme soubory cookie. Setrvání na webu znamená souhlas s jejich uložením a využitím. Zjistěte více